Seriál na Studenta.cz Studenti a vzhled: jsme povrchní generace, které záleží jen na tom, jak vypadá?

 

Seriál na Studenta.cz

Studium až na dřeň

Studium až na dřeň

Pomáháme společně se serverem Primat.cz hledat potenciální dárce do Národního registru dárců kostní dřeně.

Všechny díly seriálu zde

Urgentní výzva: Stačí tak málo a Tomáš bude žít

04.2.2015 / Studentský život

Ještě na podzim Tomáš Naď (22) z Kroměříže každou volnou chvíli chodil na štiky a jeho jedinou starostí bylo, jakým stylem je nejlépe chytat a na jakou návnadu. Nyní je všechno jinak. Tomáš bojuje o život a vy mu můžete pomoct!

Vánoce si Tomáš neužil tak, jak si představoval, nebylo mu dobře. Hned po Novém roce se vypravil k praktické lékařce na vyšetření. Na základě výsledku analýzy krve už 6. ledna putoval do nemocnice. Zde je a ještě delší dobu bude hospitalizován, za pomoci lékařů statečně bojuje s diagnózou akutní leukémie.

Má velkou naději na výhru nad touto zákeřnou chorobou, protože mu byla leukémie diagnostikována hned v začátku. Podle hemato-onkologů je mimořádně vhodný pro transplantaci kostní dřeně. Zatím však v registru dárců kostní dřeně nebyl nikdo kompatibilní s Tomem nalezen…

Pokud jste ještě nevstoupili do Českého národního registru dárců dřeně, učiňte tak teď. Možná se právě vy budete hodit jako ideální dárce pro Tomáše, možná však pro dalšího těžce nemocného. Vždyť v naší zemi onemocní každoročně stovky mladých lidí a dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Transplantace kostní dřeně od zdravého jedince je často jedinou možností, jak se vrátit zpět do života, do světa zdravých lidí.

Více informací o dárcovství zde.

Diskusní fórum

Proudly Primát.cz Kolejroku.cz